רימוני הגליל – אלכוהול

רימוני הגליל - אלכוהול

שיקויי געתון – שיכר הכפר


בקיבוץ געתון, על מורדות הגליל המערבי בתוך חורש טבעי, בצל חרוב עתיק רם צמרת ממוקם יקב "שיכר הכפר".
שם נשמע על תהליך ייצור שיקויים מפירות ונטעם את השיקויים השונים

ערק מצדה


כשהאוויר נעשה מרענן והדרכים קוראות לנו לטייל בהם, צאו לבקר בגליל המערבי ואל תשכחו לעצור בכפר מעיליא ואנו נזמין אתכם לכוסית ערק משובח ממזקקת הבוטיק ערק מצדה.
המפעל הוקם באזור התעשייה של כפר מעיליא וכיום מיוצרים בו שלושה סוגי ערק זחלוואי ושמותיהם – "ג'בלנא" – ההר שלנו, "כפרון" – על שם כפר סורי הידוע ביצור ערק משובח ו"אלואדי" – הנחל.
ערק הוא משקה המיוצר מענבים ואניס וייחודה של המסורת הלבנונית הוא בתהליך הזיקוק המשולש שעובר הנוזל. תהליך זה מאפשר להימנע משימוש בכוהל סינתטי וכך מתקבל משקה ערק טבעי לחלוטין.

נעלה על האוטובוס אל "כישורית" – בית לאנשים בעלי צרכים מיוחדים


כרם כישור שוכן בכישורית, על רכס הרי הגליל המערבי, משקיף אל הים מגובה 500 מטר ונושם אוויר פסגות. הכרם מטופל בשיטת חקלאות מתונה וגמישה, שאיננה מתבצעת על פי כללים אחידים מוכתבים מראש, כך שאיכות וטיב הענבים והיין מושגים תוך שמירה על בריאות הקרקע והסביבה.
אנו גאים להיות שותפים מקצועיים מלאים לתהליך הפקת היין, טיפוח הכרמים, ויצירת יינות כישור, בליווי והדרכה של צוות יועצים מומחים. לכולנו יש צרכים מיוחדים, אך בצדן יכולות מיוחדות

סיור בכרם, ביקור וטעימות


הקבוצה תתקבל לסיור קצר בכרם, שם נכיר את הגפן ונבין את התהליך שהגפן עובר עד הבשלת הענבים והבציר ונשייך את סוגי הענבים והתאמתם לסוג היין.
משם נעבור למרכז המבקרים , נצפה בסרטון קצר המסביר את החיים בכפר, טעימות יין והסברים על הפקת היין במקום.